форум

Подели:
Notifikacije
Избриши све

Шта треба да знам о калимби?

Кури
(@кури)
Нови Калимбист

Хеј,

Гледао сам пуно видео записа о инструменту и мислим да је заиста леп. Али никада нисам свирао на инструменту и зато не знам ништа о калимби и инструментима уопште.

Зато сам желео да поставим неколико питања. 🙂

- Које су тачно разлике између равне плоче и резонантне кутије? Да ли је кутија гласнија или звучи боље?

- Постоје ли неке друге важне разлике / врсте калимби?

- Да ли Калимба заиста звучи као у многим видео записима или је некако снимљена путем ове везе на рачунару? Јер звук увек звучи тако савршено? Не знам...

- Где могу наћи материјал за учење? По могућности на немачком, нажалост не знам да читам белешке.

МфГ Кури

цитат
Тема стартер Објављено: 13/04/2021 11:17
Наталија ликед
Саскиа
(@саскиа)
Угледни Калимбист

Здраво, лепо је што сте овде.

да, разлика између шупљег и равног је углавном у запремини. Затим постоје разлике у расположењу, пазите да не користите пентатоничку подешену калимбу ако желите да свирате песме.

Да, правилна калимба звучи заиста сјајно. Код јефтиних обично имате проблем што се две спољне ламеле не љуљају добро и зато су досадне или што уопште не производе никакав звук. Али за почетак и покушај је сасвим довољно. Будући да су Калимбе товарне животиње, ионако се врло брзо размножавају. 

Тренутно уџбеник Цонни Соммер могу препоручити само као наставни материјал на немачком језику. 

Написаћу вам још један ПМ

Поздрав из Саскије

одговоритицитат
Објављено: 26 04:2021
Наталија ликед
Подели: