форум

Анкета - Равна даска ...

Подели:
Notifikacije
Избриши све

Који је твој омиљени? Зашто? Анкета је креирана 29. децембра 2020

Анкета - Равна плоча или кутија за резонанцу?

Страна КСНУМКС / КСНУМКС
ГреенЛарри
(@греенларри)
Угледни Калимбист

@ Админ

Један за гледање са искљученим звуком!

одговоритицитат
Објављено: 31 12:2020
Наталија ликед
Наталија
(@админ)
Адвокат Калимба админ

@греенларри Претпостављам да то много воле мемови млађих генерација! Извињавам се ^^ и надам се да сте нешто научили 

Власник Калимбера.цом КалимбаФорум.цом

одговоритицитат
Тема стартер Објављено: 31 12:2020
калимба_бее
(@калимба_бее)
Ацтиве Калимбист

На крају, ресонанчна кутија би била мој избор за звук. То је земљани, округли звук који се може чути у соби са другим акустичним инструментима.

И вреди рећи да постоји широк спектар квалитета кутија калимба. Мртви зупци СУ најгори! Имам ту срећу да могу да кажем да су готово све моје калимбе Хугх Трацеи (такође имам неколико Гецко-а и сличне квалитетне инструменте купљене на Амазону), прилично скупе, али вредне сваке паре. Афрички инструмент, направљен од прелепог афричког дрвета, направљен у Африци. Они су у игри дуже од свих, и то се види.

За куповину буџетског инструмента, испробавање новог бренда или ризиковање зубаца, вероватно бих ставио опкладу на равну плочу.

одговоритицитат
Објављено: 31/12/2020 7:55
Наталија ликед
ИнасВорлд
(@инасворлд)
Модератор форума Презентер

Волим да сви моји зупци раде па ми се више свиђа равна даска.

одговоритицитат
Објављено: 08 01:2021
Наталија ликед
ПенсионсПоссе
(@пенсионерпоссе)
Угледни Калимбист

Као прво, пробаћу Кмисе са звучном кутијом, (управо сам га данас наручио).

одговоритицитат
Објављено: 08/02/2021 4:14
Наталија ликед
Аслиа
(аслиа)
Поуздани Калимбист

@пенсионерпоссе Занимљиво! Не знам ову марку, али изгледа лепо 🙂 Прекрижени прсти за брзу испоруку 🤩 

одговоритицитат
Објављено: 09 02:2021
ПенсионсПоссе
(@пенсионерпоссе)
Угледни Калимбист

Кмисе производи разноврсне музичке инструменте прилично доброг квалитета, имам две њихове хроматске хармонике, а неки моји пријатељи са мог форума укулеле кажу да су и њихове уке прилично добре за новац.

(Надам се да неће стићи са „мртвим зупцима“ као што су неки од вас нажалост имали приликом куповине.)

одговоритицитат
Објављено: 09 02:2021
Наталија ликед
ПенсионсПоссе
(@пенсионерпоссе)
Угледни Калимбист

Мој Кмисе (шупљих 17 зубаца) је управо стигао, распаковао је и испробао ноте, само једна у крајности не звучи добро, (али хладно је, па би то могло бити део тога, ипак је одмах требало да крене ). 😉 

одговоритицитат
Објављено: 13/02/2021 2:00
Наталија ликед
Наталија
(@админ)
Адвокат Калимба админ

@пенсионерпоссе И то понекад добијемо - чак и ако одјекну кад их пошаљемо. Мислимо да је то због промена температуре током испоруке. Оставите га неко време на собној температури, а затим покушајте да га поново подесите - ово их обично поправља.

одговоритицитат
Тема стартер Објављено: 13/02/2021 4:57
ФранкВ
(@франкв)
Ацтиве Калимбист

Читао сам пуно о равним даскама и шупљим калимбама и ишао сам за равним даскама.

Свиђа ми се начин на који можете да играте тихо, посебно зато што обично вежбам рано ујутро када жена још увек спава. И као што је мој деда говорио: „нека спавају жене да лажу“ 😮 

одговоритицитат
Објављено: 25 02:2021
Наталија
(@админ)
Адвокат Калимба админ

@франкв Твој деда не може бити мудрији - морам то да му дам.

На којој врсти равних дасака вежбате? изгледа врло занимљиво 

одговоритицитат
Тема стартер Објављено: 25/02/2021 10:13
ФранкВ
(@франкв)
Ацтиве Калимбист
Постед би: @ Админ

@франкв Твој деда не може бити мудрији - морам то да му дам.

На којој врсти равних дасака вежбате? изгледа врло занимљиво 

То је домаћа калимба.

Зупци су наручени са Амазона, а дрво је бор. Наручио сам леп комад храста јер сам на мрежи пронашао да тврдо дрво даје бољи звук. Али кад је стигао, имао је велику пукотину. Нисам желео да чекам да стигне нова, узео сам мало борове шуме коју сам лежао и направио калимбу. Да ли су дрво и птице сликали пирографијом (још један мој хоби) и замрљали дрво.

Морам рећи, за почетнике, то не звучи тако лоше. Упркос меком дрвету

одговоритицитат
Објављено: 26 02:2021
ГреенЛарри
(@греенларри)
Угледни Калимбист
Постед би: @каринвдб

@алпобц Мислим да то не би успело. Нисам стручњак, али осећам да је разлог што шупља калимба има проблема са високим нотама / спољашњим зупцима нарочито тај што се превише приближите ивици, шупља кутија је оно што одјекује и која најбоље делује у средини. 

Не, верујем да спољашње ноте не одјекују толико јер су ноте много веће. Више ноте не звоне тако дуго као ниже ноте на било ком инструменту.

одговоритицитат
Објављено: 30/01/2022 9:24
Страна КСНУМКС / КСНУМКС
Подели: